Kriochirurgia – co trzeba o niej wiedzieć przed zabiegiem?

Medycyna skrywa przed nami wiele ciekawych technik leczniczych, o których dowiadujemy się dopiero w sytuacji, gdy faktycznie zaistnieje konieczność ich zastosowania. W końcu kto wie, czym jest kriochirurgia? Tego i o wiele więcej można się będzie dowiedzieć z poniższego tekstu. Warto zapoznać się z możliwościami tego zabiegu, ponieważ kryje on naprawdę wiele ciekawych zalet.

Jak wygląda zabieg kriochirurgii?

Na czym dokładnie polega zabieg kriochirurgii? Jest to niezwykle popularne i całkowicie bezpieczne zamrażanie określonego fragmentu ciała. Rzecz jasna zabieg wykonuje jedynie wykwalifikowany specjalista używający wysokiej jakości urządzenia do zamrażania.

W jakim jednak celu stosowana jest taka metoda leczenia? Polega ona na miejscowym i w 100% kontrolowanym niszczeniu określonej tkanki. Technika ta sprawia, że usuwana jest tylko ta tkanka, która stanowi problem, podczas gdy inne, zdrowe miejsca pozostają nienaruszone.

Czy zabieg jest bolesny?

Choć wszystko to brzmi bardzo ciekawie i z całą pewnością jest to skomplikowane leczenie, to jednak osoby mające się poddać takiemu zabiegowi rzadko kiedy doceniają piękno medycyny. Zamiast tego czuja po prostu strach przed towarzyszącym zabiegowi bólem. Czy jest się czego obawiać?

Nie ma się czego w tym wypadku obawiać, ponieważ zabieg ten charakteryzuje się naprawdę wysokim komfort dla pacjentów. Dla zapewnienia maksymalnego komfortu pacjenta wykonywany jest on w znieczuleniu miejscowym. Pacjent podczas zamrażania i usuwania tkanki może co najwyżej poczuć delikatne pieczenie, lecz nic poza tym. Po zabiegu polecane są jednak silne środki przeciwbólowe do czasu, aż organizm nie zregeneruje się po usunięciu problematycznej tkanki.

Ile kosztuje kriochirurgia?

Jak wszyscy doskonale wiemy, specjalistyczne leczenia bywa dość drogie. Nic więc dziwnego, że dużo osób zastanawia się nad tym, ile kosztuje kriochirurgia. Warto więc przed zainteresowaniem się nim dokładnie poznać, ile on może kosztować.

Oczywiście cena zabiegu wynika z szeregu niezależnych czynników takich czas trwania zabiegu oraz wielkość usuwanej zmiany skórnej. Przeważnie jednak specjaliści wyceniają leczenie tego rodzaju na kilka set złotych. Zdecydowanie najczęściej trzeba więc zapłacić około 300 złotych.