Największe błędy związane z pielęgnacją skóry trądzikowej

Skóra trądzikowa to z pewnością jedna z najbardziej wymagających cer. Wbrew pozorom z tego typu skórą borykają się nie tylko ludzie młodzi. Coraz częściej cera trądzikowa to przypadłość osób dorosłych, dla których trądzik to zupełnie nowe zjawisko na przykład po 40 roku życia. Związane jest to między innymi z dużym zanieczyszczeniem powietrza czy szybkim tempem życia i stresem. Problemy tego typu mocno odbijają się na kondycji skóry, która bardzo często reaguje ostrymi stanami zapalnym.

Łagodne kosmetyki na bazie krzemu czyli podstawa pielęgnacji skóry trądzikowej

Jakie jest jeden z największych błędów jeżeli chodzi o pielęgnację skóry trądzikowej? Naprawdę bardzo prosto go zidentyfikować! Błąd ten polega na stosowaniu zbyt agresywnych kosmetyków myjących, które oczyszczają i niestety wysuszają, bo zawierają w swoim składzie na przykład alkohol. Im agresywniej traktuje się skórę trądzikową, jestem częściej poważne zaostrzenie problemów i prawdziwy wysyp czerwonych pryszczy na całej twarzy. Dobre kosmetyki z krzemem to podstawa łagodnej pielęgnacji. Warto zatem z uwagą czytać skład kosmetyków i rezygnować z tych, które mają alkohol. Krem z krzemem na trądzik czy Łagodna woda micelarna zamiast wysuszającego toniku, w którym jest alkohol, to podstawa mądrej pielęgnacji skóry.

,Czas na wizytę u lekarza

Czasami nawet najlepsze kosmetyki z krzemem nie wystarczą. Będzie tak W przypadku osób mających naprawdę rozległe problemy ze stanami zapalnymi skóry. Wtedy Kosmetyki na bazie krzemu trzeba jeszcze uzupełnić o kurację przepisaną przez lekarza. Mogą się na nią składać maści do stosowania na zewnątrz skóry, ale też tabletki oparte o sterydy,, które pozwolą złagodzić stany zapalne. Kiedy warto wybrać się do dermatologa ze swoją skórą trądzikową? Wtedy gdy żadne sposoby radzenia sobie z trądzikiem nie skutkują. Konsultacja z lekarzem może przynieść przełom. Dermatolog może polecić na przykład bardzo dobry krem z krzemem na trądzik oraz inne dermokosmetyki, a także wprowadzić odpowiednią farmakoterapię. Dzięki temu osoby mające naprawdę ogromne problemy ze skórą trądzikową, mogą wreszcie małymi krokami zmierzać do czystej skóry.

Zła dieta

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o wpływie odżywiania się na stan skóry. Osoby mające problemy ze skórą trądzikową powinny zwracać Szczególnie dużą uwagę na wypijanie odpowiedniej ilości wody. Woda pomaga w nawilżeniu skóry, a także wspiera detoksykację, czyli pozbywanie się z organizmu zanieczyszczeń.