Romantyczne pomysły na rocznicę ślubu

Rocznica ślubu to dzień w życiu małżeństwa, który jest z reguły celebrowany. Wiele par obdarowuje się wówczas drobiazgami, takimi jak kwiaty, biżuteria, książki czy słodycze. Warto jednak wziąć pod uwagę również inne możliwości.

Romantyczna kolacja

Bez wątpienia każda para powinna od czasu do czasu spędzić wieczór poza domem. Wspólne chwile w innym otoczeniu to ciekawa forma rozrywki, która jest urozmaiceniem i oderwaniem od codzienności. Na pewno bezpieczną, a zarazem przyjemną dla każdego propozycją będzie romantyczna kolacja.

Warto wcześniej zarezerwować stolik w wybranej restauracji – bardziej renomowane lub popularne lokale wieczorami zwykle są zapełnione, dlatego lepiej nie ryzykować. Wspólny posiłek przy świecach i kieliszku dobrego wina może być doskonałym sposobem na spędzenie rocznicy ślubu. Całość uzupełnić można miłym spacerem w przyjemnej okolicy.

Masaż dla dwojga

Idealnym pomysłem na rocznicę ślubu jest na pewno masaż dla par, cieszący się od kilku lat dużym zainteresowaniem. Wyjście do salonu na odbycie wspólnego zabiegu w niecodziennym, romantycznym klimacie, to bardzo oryginalna forma przeżycia tego wyjątkowego dnia. Zaproponowanie ukochanej osobie masażu dla dwojga może zatem okazać się strzałem w dziesiątkę i dostarczyć wrażeń na resztę wieczoru.

Warto wiedzieć, że masaż dla dwojga wykonywany jest przez dwóch masażystów, ale w tym samym czasie i miejscu. Małżonkowie przebywają zatem nieustannie razem – są poddawani wszelkim czynnościom, będąc obok siebie i mając ze sobą kontakt wzrokowy. Masaż dla par ma charakter dość prywatny i pobudzający zmysły. Wszystko odbywa się w kameralnym, przyciemnionym pomieszczeniu, w którym stworzona jest niezwykła atmosfera. Wystarczy wymienić muzykę, płatki kwiatów, odpowiednią woń olejków eterycznych czy blask otaczających świec.

Wspólny weekend

Celebrowanie rocznicy może wiązać się również z wyjazdem. O ile nie zawsze istnieje możliwość wybrania się z tej okazji na dłuższy urlop, to wypad na weekend wydaje się już prostszy w realizacji, a może dostarczyć wrażeń i być świetnym wspomnieniem na wiele kolejnych lat.

Kierunek wyjazdu zależy od danej pary – część wybiera szybką podróż w wybrane miejsce Europy (szczególnie popularny jest Paryż, Madryt lub Londyn), ale ciekawe może być także spędzenie dwóch dni w jakimś zakątku naszego kraju. Dla osób, którym niekoniecznie zależy na zwiedzaniu, polecane są dobre hotele i obiekty SPA. W miejscach takich można liczyć na relaks – oferta zwykle zawiera basen, masaż dla dwojga i saunę.